Modyfikacja interfejsu wFirma.pl

Dodał: Tomasz Bednarz, w Newsy z Księgowości . ,

Serwis wFirma.pl zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami twórców na forum internetowym firmy, zmienia swoją funkcjonalność i wygląd. Obecnie ogłaszana jest zmiana interfejsu programu wFirma.pl. Jest to jedna z najbardziej zauważalnych dla samych użytkowników, zmian w programie. Odświeżony wygląd zakładek, tabel, czy okien dialogowych będzie nie tylko przyjemniejszy dla oka, ale i stanie się bardziej uproszczony dla użytkowników, co pozwoli na usprawnienie pracy za pośrednictwem aplikacji wFirma.pl.

Dodatkowo, modyfikacja interfejsu wFirma.pl ma przynieść przyspieszenie działania całego systemu, co pozwoli w przyszłości na poszerzenie działań na urządzeniach mobilnych.

Dodanie możliwości definiowania ilości i rodzaju kolumn w tabelach

Przy niemalże każdej tabeli pojawiającej się w programie wFirma.pl można będzie zmienić układ kolumn, za pośrednictwem prostej funkcji. Wystarczy przeciągnąć lub kliknąć na dostępne kolumny, przez co dostosowuje się ich układ i ilość wyświetlanych kolumn w tabelach. Będzie to w szczególności przydatna funkcja dla użytkowników pracujących na panoramicznych, dużych monitorach komputerów. Równocześnie, użytkownicy mniejszych monitorów dostosują ilość kolumn do swoich potrzeb i możliwości sprzętowych.

To nie wszystkie zmiany, jakie zajdą w tabelach wykorzystywanych w programie wFirma.pl. Użytkownicy otrzymają:

  • możliwość zaznaczania wierszy pomiędzy stronami w tabeli,
  • opcję oznaczenia ikonką wierszy, do których przypisane są dokumenty,
  • przycisk służący do natychmiastowego resetowania ustawień filtrów pod tabelą do ustawień domyślnych,
  • wygodny sposób nawigowania w tabeli pomiędzy poszczególnymi miesiącami,
  • możliwość wyświetlania jedynie zaznaczonych wierszy oraz informację o ilości zaznaczonych elementów w nagłówku tabeli,
  • automatyczne podsumowanie zaznaczonych wierszy.

Zmiana w fakturach

Kolejne zmiany w systemie wFirma.pl dotyczą wystawiania faktur. Użytkownik będzie mógł dokonać ukrycia rzadko używanych kolumn przy wystawianiu faktur oraz panelu bocznego. Będzie też możliwość skorzystania z rozbudowanej funkcji przycisku zapisz, przy wystawianiu faktur z zapamiętywaniem wyboru. Użytkownik będzie miał podgląd ostatnich 5 kontrahentów na podręcznej liście przy dodawaniu dokumentu. System będzie w sposób automatyczny poprawiał formatowanie kwot. W programie do fakturowania znajdzie się skrót do szczegółów wybranego w polu elementu – kontrahenta lub towaru.

Zmiany w panelu dla biur rachunkowych

Biura rachunkowe korzystające z systemu wFirma.pl, zarządzające wieloma firmami, będą miały udostępnione nowe narzędzia, ułatwiające codzienną pracę. Zmieni się też sposób wyświetlania wykresów w analizach.

Wypróbuj wFirma.plprzez 6 miesięcy za darmo ! Kliknij tutaj

Polecane artykuły: Zalety małej księgowości, Dlaczego warto skorzystać z wFirma?, Księgowość przez internet