Księgowość internetowa z fachowym wsparciem księgowych

Dodał: Tomasz Bednarz, w Porady księgowe .

Prowadząc księgowość firmy za pośrednictwem aplikacji online, przedsiębiorca może na bieżąco kontrolować swoje finanse, dbając o utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Może samodzielnie wystawiać i księgować zdarzenia gospodarcze wynikające z faktur. Problem w tym, że samodzielna księgowość internetowa wymaga od użytkownika elementarnej wiedzy dotyczącej rachunkowości. Przepisy podatkowe i rachunkowe w Polsce ulegają częstym zmianom, dlatego przedsiębiorca musiałby na bieżąco je śledzić, aby właściwie księgować przychody i koszty ze swojej działalności. Nie jest to konieczne, jeśli korzysta z kompleksowej księgowości online, gdzie oferowane jest mu fachowe wsparcie księgowe.

Na czym to polega?

Księgowość online daje dużą dozę swobody w prowadzeniu księgowości firmowej dla przedsiębiorcy, ale nowoczesne aplikacje nie pozostawiają swoich użytkowników samym sobie. Na prawidłowym funkcjonowaniem aplikacji księgowej, np. wFirma, czuwa zespół ekspertów, nie tylko programistów, którzy rozwiązują problemy techniczne klientów, ale i księgowych. Wykupując pakiet usług księgowych online użytkownik ma pewność, że będzie mógł bez ograniczeń korzystać z wiedzy ekspertów. Będzie mógł zadawać pytania odnośnie najnowszych zmian w podatkach i w księgowości. Jeśli w toku użytkowania serwisu napotka problemy techniczne, również i z takim kłopotem będzie mógł zwrócić się do firmy dostarczającej aplikację księgową online.

Za porady księgowe i podatkowe w biurach rachunkowych czy w firmach doradczych najczęściej pobierana jest dodatkowa opłata od interesantów, ale klienci księgowości internetowej w wielu przypadkach mają dostęp do fachowego wsparcia księgowego całkowicie bezpłatne.

Komfort prowadzenia księgowości firmowej online

Aplikacje księgowe dostępne dla klientów w trybie online są dziś obsługiwane przez wysoce wykwalifikowane biura księgowe, oferujące swoim klientom nie tylko program, dzięki któremu wystawią fakturę, czy zaksięgują zdarzenia gospodarcze, ale i księgowość pełną, dla każdego przedsiębiorcy. Klient dostarcza w takim wypadku w formacie cyfrowym dokumenty księgowe do biura rachunkowego online, a biuro dokonuje wszystkich prac formalnych przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Dzięki temu komfort prowadzenia działalności gospodarczej wzrasta.

Jeśli jednak przedsiębiorca chce samodzielnie wypełniać zobowiązania księgowe, płacić podatki i składki ZUS, może korzystać tylko z podstawowego programu księgowego, zachowując możliwość zadawania pytań wykwalifikowanym księgowym, często nawet 24 godziny na dobę, przez internet, bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Podobne artykuły: Zalety małej księgowości, Jakie usługi księgowe są dostępne online?, Co to jest księgowość online