Kiedy warto zainwestować w fakturowanie online?

Dodał: Tomasz Bednarz, w Porady księgowe . ,

Wystawianie faktur od dawna oznacza po prostu wpisanie na klawiaturze komputera odpowiednich danych do programu służącego do fakturowania i wydrukowanie dokumentu. Nie trzeba korzystać z papierowych druków i wypisywać faktury ręcznie. Kiedy jednak warto będzie dokonać inwestycji w program do fakturowania online?

fakturowanie online

Łatwy system fakturowania

Program do fakturowania online jest dostępny dla użytkownika za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej, przy użyciu komputera stacjonarnego, laptopa lub urządzeń mobilnych. Przedsiębiorca chcąc wystawić fakturę, nie musi logować się na swoim komputerze do programu księgowego i tam wystawać faktury. Ma dużą niezależność, ponieważ może przygotować pożądany dokument o dowolnej porze, przebywając nawet poza swoim biurem.

Zaletą programu do fakturowania online jest jego ogromna dostępność i niezależność względem sprzętu i systemu operacyjnego, czy wykorzystywanej przez użytkownika przeglądarki internetowej. Nie ma potrzeby instalowania na komputerze przedsiębiorcy programu do fakturowania, do którego dostęp będzie ograniczony nie tylko hasłem, ale i sprzętem, na którym istnieje. Księgowość online doskonale zastąpi typowe rozwiązania desktopowe do wystawiania faktur, z jakich korzysta w tym momencie wielu przedsiębiorców. Jej zaletą jest lepszy interfejs i szeroki zestaw funkcjonalności.

Kiedy zmienić program do fakturowania?

W przeważającej mierze przedsiębiorcy wystawiają faktury za dokonywane dostawy towarów lub świadczone usługi, za pośrednictwem komputera i programu do fakturowania. Niemniej, zmiana programu przeznaczonego na jedno stanowisko robocze, na aplikację do fakturowania online będzie polecane w przedsiębiorstwach, które chcą unowocześnić swoją księgowość.

Fakturowanie w trybie online będzie sporym ułatwieniem dla wystawiania dokumentów księgowych i udostępniania ich nie tylko kontrahentom, poprzez pocztę elektroniczną, ale również  dla osób zajmujących się księgowością w przedsiębiorstwie. Właściciel firmy posiadając dostęp do programu do fakturowania w trybie online, może zawsze sprawdzić, jakie faktury zostały wystawione i kiedy, bez konieczności logowania się do programu w swoim przedsiębiorstwie. Nawet przebywając na wakacjach w innym kraju, może tego dokonać, korzystając z indywidualnego loginu i hasła oraz urządzenia z dostępem do sieci internetowej.

Dzięki fakturom online można zaoszczędzić na wydruku faktur i na kosztach ich fizycznej przesyłki do odbiorców.

Jednym z narzędzi na polskim rynku, które nie tylko umożliwia wystawianie faktur, ale w banalnie prostu sposób zajmuje się całą księgowością, jest księgowość internetowa wfirma.pl. Dla zainteresowanych mamy 75% zniżki na wybrany okres abonamentowy oraz pierwsze 30 dni testu za darmo! Zerknijcie tutaj.