Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe online?

biuro rachunkowe, mała księgowośćPowierzenie prowadzenia księgowości firmowej osobom trzecim zawsze powinno być poprzedzone racjonalną analizą. Trzeba wybrać takie biuro rachunkowe, które spełni nasze oczekiwania. Inaczej jednak będzie trzeba podejść do wyboru biura rachunkowego online. Jaki program e-księgowości będzie przy tym zdecydowanie najlepszy? Trudno to jednoznacznie określić, ponieważ dla każdego przedsiębiorcy nieco inne funkcjonalności takiej aplikacji będą bardziej istotne od innych. Przyjrzyjmy się jednak uniwersalnym parametrom i cechom biur rachunkowych online, które decydują o ich wyborze przez klientów.


Cena najważniejsza

Wielu początkujących przedsiębiorców wybiera biuro rachunkowe online pod kątem ceny. Koszty związane z użytkowaniem programu do e-księgowości są dla nich najbardziej istotne. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że w dłuższej perspektywie czasu przy założeniu, że firma, a więc i jej księgowość będzie się rozwijała, większy zakres usług biura rachunkowego online będzie niezbędny dla przedsiębiorcy. Przy prowadzeniu małej księgowości na początku działalności gospodarczej wystarczający okaże się podstawowy pakiet usług księgowych w trybie online. Z czasem jednak przedsiębiorca najpewniej zechce skorzystać z dodatkowych usług biura rachunkowego w Internecie, aby na przykład zyskać bezpłatne doradztwo z zakresu podatków, czy bezpłatną pomoc techniczną.


Aktualizacje

Dobre biuro rachunkowe online korzysta z najbardziej aktualnych rozporządzeń i zawartych w nich przepisów. Nowelizacja prawa podatkowego zdarzają się w Polsce bardzo często, dlatego też programy do e-księgowości muszą być na bieżąco aktualizowane. Wprowadzanie nowych wzorów faktur i deklaracji podatkowych od razu powinno znaleźć swoje odzwierciedlenie w programie księgowym.


Wsparcie techniczne

Kolejną, ważną cechą najlepszego biura rachunkowego online jest zapewnianie wsparcia technicznego dla użytkowników. Jeśli program nagle odmówi posłuszeństwa, a klient właśnie jest na etapie drukowania podatkowej księgi przychodów i rozchodów, na pewno przyda mu się fachowe wsparcie techniczne. W cenie obsługi księgowej takie wsparcie zawsze powinno się znajdować w dobrym biurze rachunkowym online.


Bezpieczeństwo danych

W biurze rachunkowym online przedsiębiorca sukcesywnie wprowadza ważne dane finansowe dotyczące swojej firmy oraz adresy kontrahentów i klientów. Dane te gromadzone są w bazie, do której zawsze ma dostęp. Wybierając najlepsze biuro rachunkowe online należy sprawdzić, czy zapewnia ono bezpieczeństwo takiej bazy. Certyfikat bezpieczeństwa jest potwierdzeniem takiego stanu rzeczy.


Szeroki zakres doradztwa

Biuro rachunkowe online powinno zatrudniać personel wyspecjalizowany w dziedzinie podatków. Dzięki niemu będzie możliwe świadczenie usług doradczych dla klientów. Często są one niezbędne w toku prowadzenia działalności gospodarczej.
Automatyczne korygowanie błędów

Program księgowości online powinien na bieżąco sprawdzać i weryfikować błędy, które pojawią się w formularzach faktur czy deklaracji podatkowych, aby dokumenty te były wystawiane bezbłędnie i nie trzeba było dokonywać w późniejszym czasie ich korekty.

Polecane Artykuły: Mała księgowość – najważniejsze informacje, Księgowość internetowa