iFirma.pl – aktualizacja z 2 i 8 stycznia 2013 roku

Dodał: Tomasz Bednarz, w Newsy z Księgowości . , ,

ifirma.plWprowadzenie w życie kolejnej, trzeciej ustawy deregulacyjnej w Polsce spowodowało konieczność zaktualizowania programu do e-księgowości w serwisie iFirma.pl. Z dniem 1 stycznia tego roku Polska redukuje niektóre obciążenia administracyjne w gospodarce, które spoczywały na przedsiębiorcach. Między innymi chodzi tutaj o korektę kosztów uzyskania przychodów w podatku PIT i CIT o kwoty wynikające z niezapłaconych dokumentów, czy o zmiany w zakresie podatku VAT.


2 stycznia 2013 roku wprowadzono w  programie iFirma.pl zmianę dotyczącą wydatków. Zaktualizowano przy tym wymagany termin płatności oraz wprowadzono płatności za wydatki. Drugą, istotną zmianą w programie e-księgowości była zmiana w oznaczaniu faktur VAT marża, ponieważ od Nowego Roku 2013 zmieniło się oznaczenie tego rodzaju faktur. W programie nie jest już stosowane oznaczenie „Faktura VAT marża”, a użytkownicy mogą oznaczyć tego typu dokumenty jako:

  • „procedura marży – towary używane”,
  • „procedura marży – dzieła sztuki”,
  • „procedura marży – przedmioty kolekcjonerskie i antyki”.

Kolejną zmianą w aplikacji iFirma.pl, jest wprowadzenie od 8 stycznia 2013 roku do systemu dwóch nowych faktur: „Świadczenie usług dla podatników VAT-UE w trybie art. 28b” oraz „Świadczenie usług poza terytorium kraju”. Dodano także na fakturach możliwość umieszczenia komunikatu „odwrotne obciążenie”.