Fakturowanie online i o wiele więcej!

Dodał: Tomasz Bednarz, w Księgowość internetowa . ,

Księgowość firmowa płatnika podatku VAT wymaga nie tylko zapisywania poszczególnych zdarzeń gospodarczych, kreujących koszty i przychody podatnika, ale również wystawiania faktur VAT dla klientów i kontrahentów, którzy korzystają z produktów i usług danej firmy. Fakturowanie w dzisiejszych czasach nie wymaga już wypisywania ręcznie dokumentów księgowych. Można je wystawiać sprawnie i szybko przy użyciu różnorodnych programów księgowych. Księgowość internetowa stwarza w tym względzie szerokie możliwości. Między innymi księgowość online oferowana przez wFirma.pl wyposażona jest w prosty, intuicyjny w obsłudze, ale w pełni funkcjonalny program do fakturowania.

Maksymalne uproszczone wystawianie faktur
Nawet młody przedsiębiorca, który wcześniej nie zajmował się kwestiami fakturowania, a obecnie chciałby sam realizować takie zadania w swojej firmie, nie powinien mieć żadnych problemów z obsługą programu do fakturowania wFirma.pl. Zgodnie z ideą, jaka przyświeca księgowości online, program ten nie wymaga instalacji na dysku komputera użytkownika. Można z niego bowiem korzystać z dowolnego miejsca, w Polsce i za granicą – wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do komputera i sieci internetowej.

wFirma.pl gwarantuje, że wystarczą trzy kliknięcia myszką, aby wystawić fakturę w systemie do fakturowania. Program został przygotowany z myślą o wygodzie użytkowników, dzięki czemu nawet osoby nie znające najnowszych przepisów dotyczących konstrukcji faktury VAT mogą bez problemowo wystawić ją zgodnie z ustawą. Oszczędzają dzięki temu czas i ułatwiają swoją codzienną pracę. W programie opcja „Wystaw fakturę VAT” jest łatwo dostępna. W wyszukiwarce w zasadzie wystarczy wpisać pierwsze litery nazwy dokument „fa”, aby system od razu podpowiedział nam opcję wystawienia faktury.
Z każdego poziomu księgowości internetowej użytkownik szybko może przejść do formularza wystawiania faktury VAT, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wysyłanie faktur
Obecnie nie ma potrzeby przesyłania papierowych faktur VAT do kontrahentów, choć oczywiście można tego dokonać, także z zastosowaniem systemu wFirma. Program do fakturowania można bezpośrednio zintegrować z drukarką, w tym także z drukarką fiskalną, co pomaga generować paragony fiskalne z wykorzystaniem księgowości online. Paragon sporządzony w programie wFirma.pl automatycznie powoduje zmianę stanów magazynowych posiadanych przez przedsiębiorcę towarów. Jednocześnie dochodzi do ujęcia w ewidencji księgowej, w KPiR firmy dokonanej sprzedaży na podstawie wygenerowanego paragonu.

Jeśli przedsiębiorca nie chce drukować faktury wypełnionej w programie do fakturowania, w księgowości internetowej, może po wyborze szablonu faktury, jej języka i waluty transakcji, wysłać ją przez pocztę elektroniczną do kontrahenta. Nie musi w tym celu zapisywać faktury na dysku komputera i logować się dopiero na swój adres mailowy. Może skorzystać z opcji wysyłki faktur online dostępnej w programie, wcześniej definiując adres mailowy, z którego dokumenty te będą wysyłane.

Podobne wpisy: Mała księgowość