Dlaczego warto skorzystać z wFirma.pl?

Dodał: Tomasz Bednarz, w Księgowość internetowa . ,

Czym jest wFirma.pl i jej miejsce na tle konkurencji

W każdej firmie istnieje potrzeba prowadzenia księgowości, albo w formie ksiąg rachunkowych, albo w postaci podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Dzięki nowoczesnym systemom księgowym można wystawiać faktury i dokonywać księgowania przychodów i rozchodów, także za pośrednictwem aplikacji online, z dowolnego miejsca, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i sieci internetowej. Jedną z takich aplikacji księgowych online jest serwis wFirma.pl, oferujący swoim użytkownikom intuicyjne funkcjonalności, w tym system fakturowania online, księgowości internetowej, system CRM do zarządzania kontaktami z klientami oraz system magazynowy.

Serwis wFirma.pl funkcjonuje już od 2005 roku, kiedy to uruchomiła go firma Media IT Sp. z o.o. Po pięciu latach funkcjonowania został on wydzielony do osobnej spółki pod nazwą wFirma.pl. Dziś jest jednym z czołowych serwisów oferujących wszechstronne programy księgowości online i nie tylko.

Największym atutem prowadzenia księgowości przy pomocy aplikacji online wFirma.pl, czy innej, podobnej, jest to, że połączona jest ona z bazą danych klientów, kontrahentów, czy produktów i usług. Większość danych na fakturach i innych dokumentach księgowych wpisywanych jest więc automatycznie, po wskazaniu określonej pozycji w bazie danych. Wystawianie rachunków i faktur z systemu księgowości online staje się banalnie proste i szybkie, w przeciwieństwie do wykonywania tych samych czynności ręcznie, w tradycyjny sposób.

Aplikacje online oferujące m.in. możliwość wystawiania faktur, mają tą wyższość nad programami księgowymi, że można z nich korzystać w praktyce wszędzie tam, gdzie użytkownik ma dostęp do komputera i Internetu, także na urządzeniach mobilnych, np. tabletach. Drugą zaletą jest i to, że aplikacje te nie wymagają instalowania jakiejkolwiek aplikacji na dysku twardym urządzenia komputerowego, podczas gdy program komputerowy to wymusza na użytkowniku.

Wśród czołowych aplikacji online do prowadzenia księgowości firmowej wymienia się prócz systemu wFirma.pl, także iFirma.pl, Infakt.pl czy BookKeeper.pl. Pozycja wFirma.pl na tle konkurencji jest ugruntowana i na wielu polach serwis pełni rolę lidera w branży. Przy Użyciu każdego ze wspominanych systemów księgowych można wysyłać aplikacje e-mailem i tradycyjną pocztą, po wydrukowaniu. Można zarządzać fakturami, klientami, produktami i usługami w trybie online.

Nawigacja w serwisie wFirma.pl pozostaje intuicyjna, pomimo licznych funkcji serwisu i możliwości ich wykorzystania w księgowości internetowej. Liczba przycisków na stronie i w panelu użytkownika przy pierwszym kontakcie może być problemem dla klientów, ale szybko można znaleźć pożądane opcje i skorzystać z nich. Wszystko oznaczone jest czytelnie i trudno się pomylić przyciskając kolejne przyciski. W serwisie iFirma.pl przyciski są oznaczone w sposób niejednoznaczny, co stwarza wiele problemów użytkownikom.

wFirma.pl oferuje swoim klientom szerokie wsparcie księgowe, w przeciwieństwie chociażby do BookKeeper.pl, w przypadku którego można się porozumieć ze specjalistami i technikami tylko przez formularz kontaktowy i telefon. wfirma.pl umożliwia kontakt mailowy, przez formularz kontaktowy i chat internetowy, prowadzony na bieżąco. Informację i pomoc można więc uzyskać przez całą dobę, nawet w najbardziej nietypowych godzinach. Odpowiedzi na pytania udzieli również sekcja „pomoc” w serwisie wFirma.pl. Niezbędne informacje dla użytkowników znajdują się na stronach FAQ, w Poradniku i prowadzonym przez firmę blogu. Spora społeczność użytkowników wypowiadająca się na forum również służy pomocą.

Funkcjonalność serwisu wFirma.pl wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji, dając użytkownikom nie tylko możliwość korzystania ze wszystkich podstawowych funkcji, w tym wystawiania faktur, ale również z opcji niestandardowych, np. prowadzenia magazynu czy dostęp do systemu CRM. Użytkownik może wystawiać faktury w innym języku, tworzyć i przechowywać różne dokumenty, drukować koperty z danych fakturowych i wysyłać automatycznie faktury na maila kontrahent

Zalety systemu wFirma.pl

W odniesieniu do konkurencyjnych serwisów oferujących księgowość internetową, system wFirma.pl udostępniający swoim użytkownikom bogatą księgowość online, fakturowanie i systemy towarzyszące, ułatwiające realizację biurowych spraw przedsiębiorstwa, staje się jednym z najlepszych wyborów dla każdego przedsiębiorcy. Niezdecydowanych na pewno przekonają atuty wykorzystywania serwisu wFirma.pl w praktyce prowadzenia działalności gospodarczej.

Przede wszystkim, korzystanie z serwisu księgowości internetowej wFirma.pl wiąże się z wieloma oszczędnościami – zarówno czasu jak i pieniędzy. Koszt prowadzenia księgowości firmowej może być zminimalizowany dzięki skorzystaniu z pakietów usług wFirma.pl. Można zapomnieć o dodatkowym uiszczaniu opłat za zakup stosownego oprogramowania i konieczności jego aktualizacji. Poza tym, program wFirma.pl jest tak skonstruowany, aby w  dużej mierze automatycznie wykonywał pewne zadania, chociażby wpisywanie danych kontrahentowi na fakturach, czy w systemach księgowych. Wszystkie opcje w systemie wFirma.pl są łatwo dostępne i nie trzeba tracić czasu na ich poszukiwanie.

Zaletą systemu jest jego dostępność. Użytkownik może korzystać z aplikacji wszędzie tam, gdzie ma dostęp do Internetu, nawet na wakacjach za granicą. Może uzyskać dostęp do baz danych, dzięki czemu na bieżąco będzie zarządzał informacją w swoim przedsiębiorstwie. Oprogramowanie wFirma.pl jest na tyle uniwersalne, że będzie odpowiednie zarówno dla małych przedsiębiorców, jak i dla dużych firm. Oprogramowanie wFirma.pl jest na bieżąco aktualizowane przez fachowców, mających szeroką wiedzę w dziedzinie finansów i podatków. Można też uzyskać w każdej chwili informacje i odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Kompleksowość ofertywFirma.pl w zakresie usług księgowych online sprawia, że każdy przedsiębiorca będzie odnosił korzyści ze skorzystania z nich. Intuicyjny interfejs programu i korzystne pakiety cenowe to dwa silne atuty wFirma.pl.

Funkcjonalności wFirma.pl

Wiele można powiedzieć o serwisie wFirma.pl i przedstawiać jego zalety, ale najwięcej na temat księgowości internetowej oferowanej przez wFirma.pl powiedzą jej funkcjonalności. To ich mnogość decyduje o tym, że wybór wFirma.pl dla własnej działalności gospodarczej i zapewnienia sobie sprawnego programu do fakturowania i nie tylko, staje się jak najbardziej uzasadniony.

Do najważniejszych funkcjonalności serwisu zalicza się:

 • Program do fakturowania,
 • System CRM,
 • System Magazynowania,
 • Księgowość online.

Fakturowanie wFirma.pl pozwala na wystawianie nie tylko standardowych faktur VAT z zachowaniem wszelkich, najbardziej aktualnych przepisów, ale również na sporządzanie:

 • Faktur proforma,
 • Rachunków,
 • Faktur marża,
 • Faktur zaliczkowych,
 • Faktur końcowych,
 • Faktur walutowych,
 • Faktur w językach obcych,
 • Faktur netto i brutto.

Fakturowanie z wFirma.pl umożliwia szybki wydruk faktur przy użyciu wskazanego szablonu, z logo własnej firmy na dokumencie. Daje okazję do generowania faktur automatycznych za wszelkiego rodzaju usługi typu abonamentowego, monitorowanie wierzytelności i należności oraz możliwość zastosowania dowolnego formatu numeracji dokumentów.

Poza tym, użytkownik wFirma.pl ma pełną możliwość tworzenia rejestrów kontrahentów, kontaktów, produktów i usług, łącznie z ich powiązaniem z innymi systemami – fakturowania, CRM i magazynowania. Może tworzyć ewidencję wyposażenia i środków trwałych, korzystać z rozbudowanego terminarza czy z ewidencji przebiegu pojazdów i zakupów z nimi związanych.

Księgowość internetowa umożliwia prowadzenie i automatyczne uzupełnianie rejestrów, w tym podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Za jej pomocą użytkownik może korzystając z prostych schematów rejestrować wydatki i przychody oraz automatycznie księgować odpisy amortyzacyjne.

Baza uniwersalnych szablonów dokumentów ułatwia prowadzenie formalnej części działań w przedsiębiorstwie.

Użytkownicy mają stały dostęp do pomocy ekspertów – na forum, poprzez formularz kontaktowy i e-mail.

TYLKO u NAS -> Dla wszystkich czytelników naszego serwisu mamy niebywałą promocję na usługi wFirma.pl – z naszym kodem rabatowym – zyskujesz 6 miesięcy darmowej księgowości internetowej (pakiet Optymalny)!  Oto aktualny kod rabatowy ważny do 1 czerwca 2014 roku:K28FA7BF90  – Aby skorzystać z kodu – zarejestruj się z nami – KLIKNIJ TUTAJ

Polecane artykuły: Jak wygląda mała księgowość, Informację o księgowości przez internet, Księgowość online