Czy warto korzystać z programu magazynowego online?

Dodał: Tomasz Bednarz, w Księgowość internetowa . ,

Gospodarka magazynowa jest bardzo ważnym elementem zarządzania dużymi firmami. Również w mniejszych firmach, które przechowują w magazynach półprodukty i surowce niezbędne do prowadzenia produkcji w niezakłócony sposób, dbanie o utrzymywanie odpowiednich stanów magazynowych leży w interesie przedsiębiorcy. Obecnie gospodarka magazynowa nie wymaga ciągłej obecności menadżera czy właściciela firmy w halach magazynowych. Wystarczy, aby w przedsiębiorstwie wykorzystywany był odpowiedni program magazynowy, aby móc cały czas monitorować wykorzystanie posiadanych na magazynie zapasów. Program ten okazuje się bardzo przydatny w firmach handlowych sprzedających szeroki asortyment produktów, bowiem w krótkim czasie można sprawdzić, czy w magazynie znajdują się jeszcze konkretne produkty, na które jest popyt w sklepie. Warto skorzystać w takim przypadku z nowoczesnego, funkcjonalnego programu magazynowego online. Dlaczego?

Program komputerowy – w wersji instalowanej czy online

Podstawową zaletą, jaka charakteryzuje programy magazynowe online w stosunku do programów wymagających instalacji jest ich powszechna dostępność. Wystarczy, aby użytkownik miał dostęp do komputera i sieci internetowej, aby móc skorzystać z funkcji programu. Zwykle takie aplikacje online są tańsze niż wymagające instalacji programy, które często są kupowane wyłącznie dla jednego stanowiska pracy.

Program magazynowy online będzie bardzo przydatny w firmach z wieloma oddziałami, na przykład tych działających w wielu lokalizacjach, w których prowadzone są magazyny firmowe. Wówczas gospodarka magazynowa może być prowadzona centralnie, przez wyspecjalizowanych do tego pracowników, którzy na bieżąco mogą monitorować to, co przychodzi do magazynu i co jest z niego zabierane. Taka aplikacja pozwala również na zmniejszenie kosztów wymiany danych pomiędzy różnymi lokalizacjami magazynów oraz kosztów utrzymania sprzętu komputerowego w wielu różnych miejscach.

Dlaczego warto?

Dla hurtowni, sieci punktów handlowych oraz dla przedsiębiorstw logistycznych  programy magazynowe online pozwalają na usprawnienie zarządzania gospodarką magazynową. Jego zaletą jest niewątpliwie to, że zwykle wystarczy przeglądarka internetowa, aby można było korzystać ze wszystkich jego funkcji. Jeśli program zoptymalizowany został pod kątem różnych systemów operacyjnych, można go uruchomić niezależnie od tego, czy na komputerze zainstalowany jest system Windows, Linux czy Mac.

Jeśli na dodatek program magazynowy online został zsynchronizowany z programem księgowym, formalna kwestia prowadzenia działalności staje się bardzo prosta. Widząc na monitorze komputera niski stan magazynowy, menadżer szybko może dokonać zamówienia za pośrednictwem poczty elektronicznej czy telefonu, uzupełniając braki. Wszystkie dane dotyczące gospodarki magazynowej znajdują się w jednym miejscu, wraz z kodami kreskowymi towarów, jednostkami miar czy informacjami o pochodzeniu produktów.

>>> Zyskaj 6 miesięcy darmowej księgowości internetowej wraz z magazynem  Szczegóły promocji <<<

Polecane artykuły: Program do małej księgowości, Dlaczego warto skorzystać z wFirma?, Wyższość księgowości online nad biurem rachunkowym